Silnik dudni - po wciśnięciu hamulca przestaje

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pchudzik
    Classic
    • 2010
    • 1

    Silnik dudni - po wciśnięciu hamulca przestaje

    BUICK tez Twój ? Rewelacja !!!! Kiedyś byłem zakochany w tym samochodzie. Pozdro :wink:
  • tgalik
    Classic
    • 2008
    • 4

    #2
    Silnik dudni - po wciśnięciu hamulca przestaje

    Witam serdecznie forumowiczów.
    Do tej pory byłem biernym użytkownikiem forum, nie mniej jednak po 4 latach eksploatacji nadszedł czas na walkę z usterkami (i stąd ten temat).

    Na biegu jałowym, przy normalnych obrotach silnika silnik dudni (taki głuchy nie metaliczny jednostajny odgłos-wyraźne buczenie), ale po wciśnięciu pedału hamulca ustaje i jest ok. W czasie jazdy również jest wszystko dobrze.
    Byłem u niezależnego magika oraz w ASO i komputer oraz oględziny organoleptyczne nie wykazał przyczyny. Diagnoza - "jeździć aż coś się konkretnie posypie to naprawimy".

    PS.
    Moje dotychczasowe problemy (4 lata i 130 tyś.)
    - sprężarka klimatyzacji naprawiana na gwarancji;
    - 3 x naprawiane kierunkowskazy w lusterkach (obecnie oba nie działają i już ich nie będę ruszał);
    - pęknięty stelaż wewnątrz fotela kierowcy;
    - na wakacjach odłączył się przewód podciśnienia przy turbo;
    - strzały z głośników oraz radio które się samo wyłącza i włącza (komputer wykazał błąd jakiejś kostki za stacyjką w kolumnie kierownicy)-czeka na naprawę;
    - KOROZJA pod klapą bagażnika - naprawione na gwarancji;
    - KOROZJA elementów dookoła szyby czołowej (6 ognisk) - wymiana pism z centralą Skody (odmawiają naprawy);
    - w silniku powyżej prędkości 120 km/h załącza się jakiś dodatkowy wyraźny dzwięk/odgłos. Servis stwierdził że silnik przy obrotach 2500 zaczyna wpadać w rezonans, ale nie wiedzą czemu (wykluczyli poduszki) i znowu proponują jeździć aż coś się konkretnie posypie.

    Co do tej pierwszej sprawy prosił bym o jakieś sugestie.
    Dzięki i pozdrawiam.

    Komentarz

    • kecaj
      RS
      • 2009
      • 1511
      • Superb II (3T4)

      #3
      Re: Silnik dudni - po wciśnięciu hamulca przestaje

      Zamieszczone przez tgalik
      ...
      Byłem u niezależnego magika oraz w ASO i komputer oraz oględziny organoleptyczne nie wykazał przyczyny. Diagnoza - "jeździć aż coś się konkretnie posypie to naprawimy".
      ...
      Na kogo koszt ewentualnej naprawy :?:
      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

      Komentarz

      • Dachu
        Rider
        • 2008
        • 724
        • Octavia II (1Z3)
        • BGU 1.6 MPI 102 KM

        #4
        ja wiem kolego ze masz troszke daleko do torunia(autostrada godzinke) ale jak bys byl w okolicy to podjedz do ASO skody na forum sa dobre opinie na temat tego aso,albo zadzwon do nich i popros o pana zbyszka wiadomo ze przez tel nic nie poradzi ale napewno cos podpowie,bardzo dobry mechanik jezeli chodzi o mechanike,polecam goscia bo on opiekuje sie moim szkodnikiem juz od ladnnych paru lat.
        Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

        obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

        Komentarz

        • tgalik
          Classic
          • 2008
          • 4

          #5
          Dzięki serdeczne.
          W akcie desperacji może faktycznie przejadę się do tego ASO w Toruniu.

          Komentarz

          • AdamB
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 8029
            • Octavia IV (NX3)
            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

            #6
            Zamieszczone przez tgalik
            Dzięki serdeczne.
            W akcie desperacji może faktycznie przejadę się do tego ASO w Toruniu.
            Jak już uporasz się z problemem to napisz co było przyczyną i jak zostało to usunięte. Przyda się dla potomnych.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz

            • Muti
              Ambiente
              • 2011
              • 199

              #7
              Na pierwszy ogień obstawiałbym poduszki,ale jak sprawdzane to nie..

              Może powoli zaczynają się problemy ze szklankami i na niskich nie ma dobrego napełniania? :roll:
              Moje projekty car detailingowe
              VW Touran 2.O TDI
              BMW X6 35d
              więcej na PW

              Komentarz

              • tgalik
                Classic
                • 2008
                • 4

                #8
                Czy mógłbyś rozwinąć temat tego napełnienia (rozumiem ciśnienia w cylindrach) i jak ewentualnie ma się do tego sytuacja w której wciskając hamulec wszystko wraca do normy?

                Czy ewentualnie przyczyną może być nieszczelność w układzie ciśnienia/podciśnienia, a w momencie wciśnięcia hamulca zwiększam ciśnienie w układzie i dlatego silnik przestaje dudnić/huczeć/buczeć czy jak to nazwać . Chociaż silnik był 3 razy podłączany do komputera więc spadki ciśnienia powinny chyba zostać wykazane.
                Pozdrawiam.

                Komentarz

                • richi9
                  Rider
                  • 2011
                  • 427

                  #9
                  Kolego sprawdź czy nie ustaje to dudnienie też przy wciskaniu sprzęgła to by moglo sugerowac dwumasa albo łozysko oporowe tu tez skrzynia... Zaglądnij na zaciski czy tam coś nie dudni... Niech silnik pracuje a Ty zrób pare rundekwokolo by zlokalizowac niejsce...
                  U nie tak dudni delikatni ale to łożysko oporowe bo po wciśniściu i puszczeniu sprzęgła ustaje.

                  Komentarz

                  • tgalik
                    Classic
                    • 2008
                    • 4

                    #10
                    Najśmieszniejsze jest to, że słychać tylko wewnątrz auta. Sprawdzałem również ze sprzęgłem ale różnicy nie widać.
                    Może faktycznie to jakiś wstępny objaw dwumasy, która powoduje jakieś wibracje i dodatkowy dźwięk w układzie zawieszenia, a wciśnięcie hamulca powoduje przytrzymanie elementów wahacza.
                    Niestety nie znam dobrego mechanika w trójmieście wiec może jak kolega wyżej sugerował zrobie sobie wycieczkę do Torunia.

                    Komentarz

                    • richi9
                      Rider
                      • 2011
                      • 427

                      #11
                      Oj Toruń piękne miasto Polecam. a pizza na rynku to cudo niestety nazwy nie pamiętam ale polecam Nie na samym rynku a w bocznej ulicy ...Kobita jak pierwszą podała to padłem a dwie zamówiłem. I pamiętam jej oczy gdy powiedziałem że dwie poproszę
                      Ot takie wspomnienie... Polecam Toruń...
                      Sorry że nie z tematem...

                      Komentarz

                      Pracuję...